سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳

بهره برداری از پتروشیمی لردگان مصداقی از اقتصاد مقاومتی و خودباوری است.

نماینده لردگان در مجلس با بیان این که حمایت از صنعت پتروشیمی باید اولویت سیاست‌های توسعه اقتصادی کشور باشد، گفت: بهره برداری از پتروشیمی لردگان مصداقی از اقتصاد مقاومتی و خودباوری است.

بهره برداری از پتروشیمی لردگان مصداقی از اقتصاد مقاومتی و خودباوری است.

حسین بامیری نماینده لردگان و خانمیرزاد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نیپنا ،  به بهره برداری رسمی پتروشیمی لردگان در آینده نزدیک  اشاره کرد و گفت: مجتمع پتروشیمی لردگان از چند جهت حائز اهمیت است. نخست اینکه این پروژه در منطقه کمتر توسعه یافته احداث شده است که با راه‌اندازی کامل آن تحولی عظیم در منطقه ایجاد خواهد شد، دوم این که با جذب و استخدام نیروهای بومی گام بسیار مهمی در جهت کاهش نرخ بیکاری خواهد داشت.

وی با تاکید بر این که وجود منابع غنی نفت و گاز در کشور گسترش صنعت پتروشیمی را در اولویت‌ سیاست‌های توسعه اقتصادی قرار داده است، افزود: بسیاری از پتروشیمی‌ها در ماهشهر و عسلویه قرار دارند و کمتر طرحی وجود دارد که در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم همچون لردگان احداث شده‌اند، اما طراحی و ساخت پتروشیمی در منطقه لردگان یکی از سیاست‌ها و اقدام‌های خوب دولت است.

نماینده لردگان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تحقق راهبردهای این صنعت و گسترش صنایع پایین‌دست پتروشیمی باید در اولویت‌ها قرار گیرد و به ویژه امسال که سال جهش تولید نامگذاری شده است بهره برداری از پتروشیمی لردگان مصداقی از اقتصاد مقاومتی و خودباوری است.

@eilnews

 

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=4766
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما