دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲

ناگفته هایی از استیضاح شهردار چلگرد

کمتر از سه ماه پیش بود که شورای شهر چلگرد حسن غیبی را بعنوان شهردار  این شهر انتخاب نمود.او نیز در بدو ورود خود به شهرداری ،درب اتاقش را از جا کند تا اعلام نماید این درب دیگر بر آن پاشنه نمی چرخد.

هر چند که  برخی از رفتارهای شهردار جدید رنگ و بوی پوپولیستی می داد اما رسیدگی به امور شهر ، از جمله لایروبی مسیل‌ها و جوی های آب که وضعیت اسفناکی به  نمای شهر داده بود نیز در کنارش دیده می شد.او همچنین در فضای رسانه ای وگروههای مجازی نیز صبورانه پاسخگوی انتقادات بود.

در کارنامه شهردار سه ماهه چلگرد یک دیدار بسیار مهم نیز با سفیر یک کشور اروپایی هم دیده می شود.اما فراتر از آنچه گفته شد، اطلاعاتی است که یک منبع خبری موثق که نخواست نامش فاش شود،در اختیار این رسانه قرار داده است.

این منبع خبری به خبرنگار  این رسانه گفته است ؛حسن غیبی به محض ورود به شهرداری بر روی چند پرونده تخلف مالی دست گذاشته است.او بلادرنگ دادستان و برخی از نهادهای نظارتی را در جریان کم و کیف ماجرا قرار می دهد.

کم کم زمزمه افشای تخلفات و ورود دادستان عمومی و انقلاب کوهرنگ به این پرونده،به گوش شورا می رسد.اعضای شورا  نیز هفته گذشته در اقدامی عجولانه شهردار را بصورت غیر منتظره استیضاح نمودند.

هر چند که امام جمعه ، شورای تامین و برخی از ریش سفیدان محلی سعی نمودند که این موضوع را کدخدامنشانه حل نمایند ،لکن مرغ  شورای شهر چلگرد یک پا داشته است و آن استیضاح شهردار بود.

قبل از استیضاح شهردار نیز  یک بیانیه منتسب به دادستان کوهرنگ مبنی بر هشدار به اعضای شورای شهر در خصوص هر رفتاری که روند شفافسازی در صورتهای مالی را منحرف نماید در فضای رسانه ای شهرستان دست به دست می شد اما اعضای شورای شهر  با اصرار بر استیضاح و به هوا فرستادن هشدار دادستان، حشمت رضایی را بر صندلی شهردار نشاندند.

در سوی دیگر ماجرا دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کوهرنگ بلافاصله دستور داد جهت جلوگیری از امحای اسناد، کلیه اسناد و مدارک مالی شهرداری شهر چلگرد از بدو تاسیس تا سال ۹۹ از شهرداری خارج و جهت بررسی به اداره آگاهی کوهرنگ منتقل شوند.

در پی این اتفاق به دستور دادستان دو نفر از اعضا شورا به اتهام تخلفات مالی به دادسرا احضار و بعد از اینکه دادستان از پاسخ آنها قانع نشد دستور  بازداشت آنها را صادر نمود.

یک منبع دیگر خبری در تماس با این رسانه اعلام نمود؛این دو عضو شورا به مدت  ۲۴ ساعت بازداشت، بودند و سپس  با قرار وثیقه ۷۰۰ میلیونی ، آزاد شدند.

این اطلاعات تاکنون توسط هیچ منبع رسمی تأیید نگردیده است و این رسانه نیز در رد یا تایید آنها نظری ندارد لکن در راستای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات و جهت تنویر افکار عمومی از عملکرد منتخبان خود،اطلاعات مذکور را منتشر و  آمادگی دارد تا صحبتهای طرف دیگر ماجرا را نیز در اختیار مخاطبین خود قرار دهد.

@eilnews

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=5041
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما