دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۴

جوابیه شورای اسلامی شهرکرد به خبر بداخلاقی در شورای شهر

انتشار اخبار جلسات علنی شورا بلامانع است.

جوابیه شورای اسلامی شهرکرد به خبر بداخلاقی در شورای شهر

با توجه به انتشار پیامی مبنی بر هجمه به یکی از اعضاء محترم شورای اسلامی شهرکرد به اطلاع می‌رساند براساس ماده ۱۵ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور،  جلسات شوراها علنی و با حضور دو سوم اعضای اصلی رسمیت ‌می‌یابد و تصمیمات با اکثریت مطلق آرای حاضرین معتبر است و تشکیل جلسات‌ غیرعلنی منوط به تصویب دو سوم اعضای حاضر در جلسه می‌باشد که بدیهی است لازمه علنی بودن جلسات شورا، حضور شهروندان، خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ در جلسات شورا می‌باشد. لذا از آنجایی که جلسه‌ منظور جزو جلسات علنی شورا بوده و هیچگونه ممانعتی مبنی بر حضور افراد در جلسه وجود نداشته است، انتشار کامل خبر مربوط به مسائل مطروحه در جلسه بلامانع بوده و هیچگونه تناقضی با قوانین و ضوابط نداشته است.
همچنین با توجه به اینکه شورای دوره پنجم به موضوع شفافیت به عنوان یکی از رویکرد‌های اصلی و کلیدی تاکید داشته و در یک اتاق شیشه‌ای به صورت شفاف در حال خدمت به شهروندان می‌باشد، معتقد است به طور عام، امر محرمانه‌ای در این شورا وجود ندارد و مردم باید از تصمیمات نمایندگان خود در صحن علنی شورا مطلع و آگاه باشند. مگر اینکه مسأله‌ای به موجب قانون قابل انتشار نباشد.
لذا از فعالان فضای مجازی و اصحاب رسانه انتظار می‌رود در راستای اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع عملکرد نمایندگان مردم در شورای اسلامی در راستای آگاهی بخشی و شفاف‌سازی موضوعات همچون گذشته به دور از هرگونه حاشیه اقدام نموده تا بتوانیم گامی در جهت حل مشکلات شهر و شهروندان فهیم و فرهیخته برداریم.  باتشکر
@eilnews

 

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=5225
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما