یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹

مبارزان روز واقعه و شومینه نشینان نق نقو

بقلم:سردبیر

حماسه ۱۷ آبان گردنه رخ از آن دست اتفاقاتی است که در تاریخ مبارزاتی مردم ستمدیده استان چهارمحال و بختیاری ماندگار شد.گردنه تاریخی که قبلا شاهد گذر مجاهدان مشروطه بود این بار در ۱۷ آبان ۱۳۹۹ شاهد  تجمع کفن پوشان مبارز علیه غارتگران منابع آبی قلمروی ایل بود.

گردنه رخ در گذر تاریخ ،در ۱۷ آبان ۱۳۹۹مردان و زنان مبارزی را به نظاره نشست که با به جان خریدن خطرات امنیتی و کرونایی ،لباس رزم پوشیده و مردانه وارد صحنه مبارزه با غارتگران شده اند.

از بیانیه پایانی تجمع که ،نگارنده نیز از وجود آن بی اطلاع بوده است،که بگذریم، همه چیز به نحو احسن با نظم و بدون حاشیه قابل توجهی برگزار شد.بی گمان املای نانوشته بدون غلط خواهد بود و خلق حماسه ای در قواره حماسه گردنه رخ نیز بدون اشتباه نخواهد بود.لذا ضمن ارج نهادن به زحمات برادران و خواهرانم در جنبش مخالفت با تونل های غارت ،برادرانه به آنها توصیه می نمایم که لزوما کسانی که به شما انتقاد می کنند مخالف شما یا تفرقه انداز نیستند.پس تلاش نمایید با سعه صدر از نقدهای دلسوزانه استقبال و به انتقادات در حد بضاعت و با آرامش پاسخ دهید و در صورتی که انتقادی را نیز وارد دانستید سعی کنید در تجمعات بعدی جبران نمایید.

اما روی اصلی این سخن با شومینه نشینان سرگرم شده با شاخ های اینستاگرام است که نه جرأت حضور در تجمعات را دارند و نه توان خلق حماسه ای مردمی و نه اصولا اهل مبارزه اند.کسانی را که تا دیروز شعارشان”وای اگر چهارمحال دست به برنو شود” را چه شده است که حتی یارای حضور در یک تجمع مسالمت آمیز را نیز ندارند!؟

تجمع گردنه رخ حداقل چند چیز را برای همه مشخص نمود:

۱- کسانی که شعارهای تند،رادیکالیسم و خشونت آمیز را سر میدهند اصولا به طایفه شعار تعلق دارند و در روز واقعه آنها را نمی بینیم.

۲-تجربه نشان داده است کسانی که در پای شومینه های خود نشستند و برای شاخ های اینستاگرام لایک می فرستند وقتی به مبارزان و فعالان روشنگرانه می رسند به نقادان پرمدعا تبدیل میشوند.به این جماعت شومینه نشین نق نقو باید گفت:احساس سوختن به تماشا نمی شود/آتش بگیر تا بدانی چه می شود!

۳- حماسه گردنه رخ پایان ماجرا نیست،امید است در نشستهای بعدی، دیگر موثرین قلمروی ایل نیز به مبارزان بپیوندند و در هر نشست اشکالات نشستهای قبلی نیز مرتفع شود.

۴- تلاش، برای روشنگری و بیداری جامعه و مبارزه با مافیای زر و زور و تزویر سختی های خاص خود را دارد و این را فقط مبارزانی میدانند که دست از جان و مال و آبروی خود شسته ،ملالتها ، سختی ها و البته زخم زبانها را تحمل می نمایند.بی گمان،رنگین کمان نیز پاداش کسانی است که تا آخرین لحظه باران ایستاده اند.

والعاقبه للمتقین

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=5296
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما