جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۶

ایستاده به احترام فرزند ایل

ساعت ۱۵، دوم دی ماه ۱۳۹۵، سالن اجتماعات دانشگاه شیراز، وقتی پروفسور موسوی از کشور کویت لب به سخن گشود و دوستی چندین ساله خود را با دکتر سید علی ملک حسینی به رخ همگان کشید، اولین نفری بود که بدون پرده و صراحتا گفت: اگر فرزند ایل نبود، پیوند کبد در ایران هرگز اتفاق نمی افتاد!

ساعت ۱۵، دوم دی ماه ۱۳۹۵، سالن اجتماعات دانشگاه شیراز، وقتی پروفسور موسوی از کشور کویت لب به سخن گشود و دوستی چندین ساله خود را با دکتر سید علی ملک حسینی به رخ همگان کشید، اولین نفری بود که بدون پرده و صراحتا گفت: اگر یک لُر نبود، پیوند کبد در ایران هرگز اتفاق نمی افتاد!

گفتن همین جمله از طرف وی کافی بود که صدای دست زدن های ممتد سالن در ساعت ۲۰ شب نشان دهد که همه فرزندان تحصیلکرده سرزمین مادری دکتر، برای تقدیر و تجلیل و شراکت در جشن تقدیر از نام آوری های او آمده اند.

سخنرانی های ارائه شده در این نشست به اندازه ای قابل تامل بوده که تصمیم گرفتیم متن کامل صحبت های دکتر ملک حسینی و تعداد دیگری از سخنرانان داخلی و خارجی این همایش را  به صورت کامل منتشر کنیم ( هر چند به صورت خلاصه بخش هایی از آن در رسانه های مختلف منتشر شده است) تا هم فرصتی برای تجدیدِ تجلیل شود و هم مردم عزیز ایل که فرصت حضور در این نشست را پیدا نکردند از نظرات سخنران های محترم در آن اطلاع پیدا نموده و  در نهایت اینکه جوان ترهای ایل هم از زبان دکتر، «چگونه دکتر ملک حسینی شدم؟» را بخوانند؛ بالاخص آنجا که بارها تاکید نمود از کسی به جز خدا نمی ترسم و فقط بر او توکل دارم.

از نکات جالب این همایش، سخنرانی همسر زنده یاد بهمن بیگی بود که با قرائت متنی از بهمن بیگی که دکتر ملک حسینی را چشمان خود عنوان کرده بود حال و هوای دیگری به سالن بخشید.

 

 

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=543
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما