سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۶

تولید ۶۰درصد آهک کشور در سرزمین گنجهای پنهان

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری بیان کرد: سالانه ۸۰۰ هزار تن آهک در واحدهای تولید آهک کشور تولید در حالیکه این واحد تولیدی به تنهایی سالانه ۲ میلیون تن آهک تولید می‌کند.

به گزارش ایل نیوز به نقل از تسنیم، نعیم امامی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی بزرگترین مجتمع تولید آهک و صنایع وابسته کشور در استان اظهار داشت: ۹۵ درصد از اکسیدروی و ۱۰۰ درصد پتاسیم صنعتی کشور در استان تولید که با بهره‌برداری از این واحد ۶۰ درصد آهک کشور نیز در استان تولید می‌شود.

تولید 60درصد آهک کشور در سرزمین گنجهای پنهان

تولید ۶۰درصد آهک کشور در سرزمین گنجهای پنهان

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری قطب تولید مواد شیمیایی در کشور است، افزود: امسال نقطه عطف صنعت استان بود که با بهره‌برداری از پروژه‌های صنعتی رتبه استان از نظر صنعت از جایگاه بیستم کشور به پنجم ارتقا یافت.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای ۲۳ طرح تولید آهک در کشور بیان کرد: سالانه ۸۰۰ هزار تن آهک در واحدهای تولید آهک کشور تولید در حالیکه این واحد تولیدی به تنهایی سالانه ۲ میلیون تن آهک تولید می‌کند.

امامی خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه در شهرستان کیار هیچ عارضه زیست محیطی برای منطقه ندارد.

وی با اشاره به واحدهای تولیدی اشتغال‌زا در استان گفت: ۲ واحد بزرگ اشتغال‌زا از جمله ظریف مصور و برفاب در استان فعال هستند که با احداث این واحد تولیدی بزرگ زمینه اشتغال ۷۰۰ نفر فراهم می‌شود.

 

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=67
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما