سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹

گرمای بی سابقه در زمستان بام ایران/ درختان در آستانه شکوفه زدن

در حالی که همه ساله دمای هوا در استان چهارمحال و بختیاری در دیماه زیر صفر درجه است این روزها دمای هوا افزایش شدیدی داشته و درختان در یک قدمی شکوفه زدن هستند

گرمای بی سابقه در زمستان بام ایران/ درختان در آستانه شکوفه زدن

به گزارش خبرنگار ایل نیوز ،مردم چهارمحال و بختیاری یاد ندارند که زمستانی را بدون برف گذرانده باشند اما  زمستان در این استان بدون برف در حال سپری شدن است.

زمستان امسال چهارمحال و بختیاری با زمستان های سال های گذشته متفاوت شده به طوری که خبری از برف و سرمای شدید هوا نیست. هوای این استان در طول روز در پی تابش آفتاب داغ و سوزان بسیار گرم است. مردم با لباس های معمولی به خیابان ها می آیند و خبری از کاپشن و تن پوش های زمستانی نیست.

در سال های گذشته در شهرهای مختلف استان از جمله شهرکرد، فرخ شهر، بروجن و… در این موقع سال برف و یخبندان وجود داشت اما امسال اینگونه نیست.

فضاهای سبز و برگ درختان شمشاد در خیابان های شهرها که در سال های گذشته در پی شدت سرما به رنگ خاکستری در می آمدند امسال هنوز رنگ سبز خود را دارند و به نظر می رسد که زمستان در این استان هنوز نیامده است.

پاروهای برف روبی هنوز از انباری خانه ها بیرون نیامده و به نظر می رسد که دیگر نیازی به برف روبی بام ها در این استان نیست. دمای هوا در بیشتر نقاط این استان به بالای ۱۸ درجه سانتی گراد رسیده، در حالی دمای هوا در سال های گذشته در این موقع سال کمتر از منفی ۱۵ درجه بوده است.(منبع:مهر)

 

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=784
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما