پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۷

انجام عمل موفقیت آمیز آنژیوپلاستی قلب در شهرکرد

عمل آنژیوپلاستی قلب روز پنجشنبه در بیمارستان هاجر شهرکرد با موفقیت بر روی بیمار ۳۳ سال های انجام شد.

انجام عمل موفقیت آمیز آنژیوپلاستی قلب در شهرکرد

به گزارش ایل نیوز، فوق تخصص اینترونشن قلب و سرپرست تیم معالج در این خصوص به ایرنا گفت: عمل آنژیوپلاستی در جهان و ایران بسیار نادر بوده و این عمل نخستین بار در چهارمحال و بختیاری انجام شده است.
دکتر ارسلان خالدی فر افزود: بیمار ۳۳ ساله ای روز شنبه هفته جاری به علت درد قفسه سینه به اورژانس بیمارستان هاجر مراجعه که پس از معاینه و انجام آنژیوگرافی، سکته قلبی حاد وی تشخیص داده شد.
وی نادر بودن این بیماری را به علت اینکه معمولا افراد بالای ۴۰ سال دچار سکته قلبی می شوند، در افراد جوان تر این نوع بیماری کمتر رخ می دهد و نیز شاهد درگیری هر سه رگ قلب بودیم و منشا گرفتن کرونر راست از طرف چپ ریشه آئورت و جلوی کرونر چپ بود، دانست.
خالدی فر تصریح کرد: تیم معالج در ابتدا رگ بیمار را باز کرد و در مرحله بعد رفع گرفتگی ۲ رگ بیمار انجام شد و در مرحله سوم بیمار با وضع عمومی خوب از بیمارستان بدون کشکلی مرخص شد.
دانشیار گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۲۱ هزار و ۵۰۰ عمل آنژیوگرافی انجام داده ام اما برای نخستین بار است با چنین ضایعه نادری روبرو شده ایم که این عمل با موفقیت انجام شد.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=828
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما