پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۷

۳۳ درصد آب آشامیدنی روستاهای چهارمحال و بختیاری هدر می رود

مدیرعامل شرکت آبفای روستایی چهارمحال وبختیاری گفت: بدلیل فرسودگی ۷۰۰ کیلومتر شبکه انتقال ۳۳ درصد آب آشامیدنی روستایی این استان هدر می رود.

۳۳ درصد آب آشامیدنی روستاهای چهارمحال و بختیاری هدر می رود

به گزارش ایل نیوز ،تورج احمد پور روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، تعداد مشترکان آب و فاضلاب در مناطق روستایی استان را ۸۵ هزارمشترک برآورد کرد و اظهار کرد: تعداد ۷۷۵ روستا با جمعیتی بیش از ۳۵۰ هزار نفر در این خطه، ۵۱۷ روستای دارای بالای ۲۰ خانوار زیر پوشش و خدمات شبکه آب و فاضلاب روستایی استان قرار دارد.
وی طول شبکه آب و فاضلاب روستایی استان را بیش از یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر ذکر کرد و گفت: سالانه به طور متوسط ۲۳ میلیون مترمکعب آب برای مصارف شرب روستایی برداشت می شود.
مدیرعامل شرکت آبفای روستایی چهارمحال وبختیاری توسعه و تعویض شبکه فرسوده آب روستایی ۱۱۰ کیلومتر در ۲ سال گذشته را یادآور شد و تصریح کرد: تامین آب آشامیدنی سالم برای ساکنان مناطق روستایی در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد.
احمدپور افزود: در صورت تامین اعتبار عملیات بازسازی و تعمیر مابقی شبکه آب فرسوده مناطق روستایی با در نظر گرفتن اولویت کارشناسی انجام خواهد گرفت.
وی تعداد مجتمع های تامین آب مناطق روستایی استان را ۱۶ مجتمع اعلام کرد و توضیح داد: ۳۱ روستا در استان از طریق رونآب ها و چشمه به صورت مجتمع تامین می شود.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=919
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما