پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۵

دستگاه‌های برتر چهارمحال و بختیاری در صیانت از حقوق شهروندی تجلیل شدند

از ۶ دستگاه اجرایی برتر چهارمحال و بختیاری در زمینه صیانت از حقوق شهروندی و حفظ حریم امنیت عمومی تجلیل شدند.

دستگاه‌های برتر چهارمحال و بختیاری در صیانت از حقوق شهروندی تجلیل شدند

به گزارش ایل نیوز،قاسم سلیمانی ظهر امروز در ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان اظهار داشت: انحرافات اخلاقی، تخلفات مالی و اداری، قاچاق کالا، کم کاری در ادارات، عدم تکریم ارباب رجوع و نبود پوشش و حجاب مناسب در جامعه هر کدام می‌توانند منشا آسیب‌های اجتماعی فراوان در جامعه شوند از همین‌رو لازم است بحث صیانت از حریم امنیت عمومی به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به انجام ۱۶۰ سفر درون استانی در ۳ سال گذشته افزود: حضور فیزیکی در بین مردم و بررسی مشکلات آن‌ها از نزدیک نقش موثری در کمک به حفظ حقوق شهروندی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری به وجود هماهنگی و همدلی خوب بین نیروهای کارساز استان اشاره و بیان کرد: این همدلی و هماهنگی‌ها اختلافات را در استان به حداقل رسانده و فکر می‌کنم از این لحاظ در کشور بی‌نظیر باشیم.

سلیمانی با تاکید بر اینکه منشور حقوق شهروندی باید راهکار باشد، تصریح کرد: آگاه‌سازی مردم به حقوق خود بسیار مهم است چرا که برخورد سلیقه‌ای دستگاه‌های اجرایی به عدم آگاهی مردم از حقوقشان برمی‌گردد اما اگر مردم به حقوق خود آگاه و از آن اطلاع باشند بدون شک اعمال سلیقه‌ دستگاه‌های اجرایی در برخورد با آن‌ها کمتر می‌شود.

وی به ضرورت ایجاد میز پاسخگویی در ادارات و راهنمایی ارباب رجوع برای صیانت از حقوق شهروندی اشاره و خاطرنشان کرد: اگر پاسخ ما به مردم مانند نحوه پاسخ به وزرا یا مقامات بالادست باشد بسیاری از مشکلات حل می‌شود از همین‌رو باید این مسئله را به صورت جدی مورد توجه قرار دهیم.

به گزارش ایل نیوز، در این جلسه ادراه کل بیمه سلامت، منابع طبیعی و آبخیزداری، آموزش و پرورش، استاندارد و تحقیقات صنعتی، جمعیت هلال احمر و سازمان تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری به عنوان دستگاه‌های برتر در زمینه صیانت از حقوق شهروندی و حفظ حریم امنیت عمومی معرفی و تجلیل شدند.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=928
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما