جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱

فرزندان ایل در آتش محرومیت سوختند.

۲۴دی ماه هیچگاه از ذهن مردمان ایل پاک نمی شود آتش محرومیت به گلستان ایل زد و ۱۳غنچه نوشکفته را پرپر کرد.

فرزندان ایل در آتش محرومیت سوختند.

زمستان برای ما مردم سردسیر منطقه محروم، آبستن حوادث بسیاری است .از سوز سرمایش گرفته تا گل شدن جاده ، از قطع آب و برق گرفته تا نبود گاز و امکانات زیر ساختی و رفاهی و… از محرومیت تا حادثه سفیلان ، ما بسی زمستان دیدیم و آدمک های روسیاه ، اما باز از زمستان نگرانیم .آن روز هوای سفیلان ، این روستای ۵۰خانواره منطقه خانمیرزا بس ناجوانمردانه سرد بود . در گوشه کلاس درس آقا معلم، بخاری نفتی ای بود تا در این سرمای سوزان ،گرما و آرامش را به او و شاگردانش ارزانی بخشد.بخاری استاندارد نبود و بجای گرمی و آرامش برایشان مرگ را به ارمغان آورد و آتش بجانشان نهاد ،کودکان معصوم مظلومانه فریاد کمک سردادند ،کسی آن نزدیکی نبود . آنها کمک خواستند و فریاد رسی نبود. شراره های آتش بر قلب نوشکفته ها می زد ،تلاش آقا معلم نیز برای عبور دانش‌آموزان از آتش نتیجه نداد .آنها دستشان بجایی نمی رسید. آتش به گلستان افتاده بود و همه محرومیتشان را در بر گرفته بود. حالا دیگر صدای فریاد نمی‌آید. و آنچه هست صدای سوختن جگرگوشه هاست .مدتها با خود می گفتم در آن لحظات سخت که شراره های آتش بر غنچه ها زده بود آنها چه چیز را یا که را صدا می زدند.

شاید آنها صدا می زدند که چگونه می شود ،نفت این محصول سرزمین اجدادی امان برای همه آبادانی داشت و برای ما خانمان سوزی ،چگونه می شود نفت برای همه  رفاه داشته باشد  و برای ما محرومیت،چگونه می شود نفت برای آنها ، همان از ما بهتران ، ثروت و سرمایه ببار می آورد لکن برای سرخونی ها سم آبشان می شود ، برای سفیلان بلای جانشان و برای مردمان ایل محرومیت و محرومیت ببار می آورد.

حادثه سفیلان چنان تلخست که هرگز از ویرمان نمی رود.  اینکه چرا چنین حوادثی بوقوع می پیوندد ، چه کسانی در این حوادث مسئولیت دارند ؟ چرا کسانیکه مسئولیت مستقیم داشته اند خم به ابرو نیاورده اند؟ چرا کسی استعفا نداده است ؟ این سوالاتی است که برای مردم ما بی جواب مانده است و معتقدیم آن زمستان تمام شده است ،لکن روسیاهی اش بر آنهایی مانده است که در گذر تاریخ و گردش دولتها دل از میز و صندلی اشان نمی کنندتا شجاعانه مسئولیت اشتباهات و قصوراتشان را برگردن بگیرند.
۲۴ دیماه امسال مصادف شده است با جمعه آخر هفته . بیائیم در این روز که متعلق است به امام مهربانی ها ، هم شادی روح عزیزانمان را دعا کنیم و هم پایان محرومیتها را ،ایضا ، مسئولیت پذیری مسئولان را.

پایگاه خبری  تحلیلی ایل نیوز یاد و خاطر  فرزندان ایل  که مظلومانه در آتش محرومیت سوختند تا ما را بخود بیاورند  را گرامی میدارد.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=930
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما