جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۹

دست های پشت پرده و رانت های قومیتی و صنفی بدنبال عدم شفافیت در نشریات استان می باشند.

برخی از دست‌های پشت پرده درصد هستند تا از شفاف‌سازی اطلاعات در نشریات استان جلوگیری کنند این مجموعه که بیشتر اهل کاسبی آگهی و فرصت طلبی هستند با ایجاد رانت‌های صنفی و قومیتی و ایجاد حواشی به انحا مختلف به دنبال غیرشفاف بودن فضا هستند.

دست های پشت پرده و رانت های قومیتی و صنفی بدنبال عدم شفافیت در نشریات استان می باشند.

به گزارش ایل نیوز به نقل از تسنیم ، مهدی طهماسبی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به راه‌اندازی این سامانه شفافیت و رتبه بندی مطبوعات  اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن ایام انتخابات برخی از دست‌های پشت پرده درصد هستند تا از شفاف‌سازی اطلاعات در نشریات استان جلوگیری کنند این مجموعه که بیشتر اهل کاسبی آگهی و فرصت طلبی هستند با ایجاد رانت‌های صنفی و قومیتی و ایجاد حواشی به انحا مختلف به دنبال غیرشفاف بودن فضا هستند.

وی افزود: متاسفانه برخی از مدیران محافظه‌کار نیز به یاری آنان شتافته‌اند اما تلاش بر این است تا با راه‌اندازی سامانه شفافیت و رتبه‌‎بندی نشریات از آگهی‌های غیرمتعارف نظیر هفته نامه‌ای که با رانت صنفی و قومیتی در ۲۲ شماره امسال خود باشمارگان محدود ۱۳ رپرتاژ آگهی و عملکرد که بیشتر این آگهی‌ها از یک دستگاه دولتی و مبلغ کل بر طبق تعرفه وزارت ارشاد مبلغ یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال است که مدیر مسئول متخلف این نشریه تنها برای ۸ درصد از این مبلغ تاییدیه واحد مطبوعات را گرفته و مابقی را به صورت غیرقانونی دریافت کرده است جلوگیری کنیم .

مسئول اداره مطبوعات چهارمحال و بختیاری بیان کرد: امیدواریم با انجام این حرکت بتوانیم در راستای تحقق شعارهای معاونت مطبوعاتی مبنی بر شفافیت اطلاعت گام برداریم.

طهماسبی از برگزاری مجمع انتخاباتی خانه مطبوعات استان خبر داد و خاطرنشان کرد: مجمع عمومی خانه مطبوعات استان در راستای تصویب اساسنامه جدید ابلاغی از تهران برای خانه مطبوعات در تاریخ ۴ بهمن‌ماه سال جاری در محل اداره کل ارشاد استان با حضور اعضای خانه مطبوعات استان برگزار می‌شود.

وی گفت: باتوجه به اساسنامه جدید افراد شاغل رسمی در دستگاه‌های و ادارات دولتی نمی‌توانند به عنوان رئیس خانه مطبوعات و مدیر آن انتخاب شوند.

مسئول اداره مطبوعات چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در دوره جدید شاهد حضور افرادی توانمند، فعال و کوشا باشیم و اعضا در فضایی به دور از وعده و وعیده‌های پوچ و توخالی به انتخاب نامزدهای مورد حمایت خویش بپردازند، امسال برای نخستین انتخابات خانه مطبوعات به صورت متمرکز و الکترونیکی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=938
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما